Dieta śródziemnomorska
Demonstrowana dieta uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych ze względu na brak rygorystycznych zasad diety.
Część lekarzy mówi nawet, że dieta śródziemnomorska nie jest dietą, lecz sposobem na życie.
Plusy diety śródziemnomorskiej
Z dietą związanych jest mnóstwo korzyści, które przekonują nawet najbardziej zatwardziałych sceptyków.
Na początku należy wspomnieć o braku efektu jo-jo i stracie około czterech kg w przeciągu trzydziestu dni. Nie jest to dużo, jednak organizm w trakcie diety funkcjonuje całkiem normalnie, z racji czego pożądane rezultaty możemy pomnożyć ćwicząc fizycznie. Przyjmując śródziemnomorski jadłospis podwyższamy ilość spożywanych nienasyconych kwasów tłuszczowych.
Jak wygląda nasz jadłospis?
W sródziemnomorskim sposobie odżywiania mięso tłuste zostaje wymienione na owoce morza. Lekarze polecają, aby ziemniaki lepiej zastąpić ryżem. Biały chleb nie jest zalecany – lepiej zamienić go na ciemny odpowiednik. Kilka słów o przyprawach – eksperci polecają czosnek zwyczajny. Zupy warto oblewać oliwą z oliwek (kosztem oleju). Każdego dnia powinniśmy spożywać pięć dań a dzięki małej kaloryczności produktów do właściwego funkcjonowania powinna wystarczyć nam wielkość rzędu 1180 kalorii.
Podsumowanie
Śródziemnomorski tryb żywienia postrzegany jest za najmniej surowy – oferuje wszelkie znaczące substancje odżywcze, chociaż poniektórzy lekarze uważają, iż śródziemnomorskie pożywienie nie zapewnia dostatecznej ilości kwasu foliowego. Jeżeli nie chodzi Ci o prędkość, z jaką spalasz kilogramy, lecz na jakości stosowanego trybu odżywiania, to opisana dieta jest przyzwoitym rozwiązaniem.